O čem to je...PB

23. září 2007 v 15:38 | tr.hleeck |  Prison Break
Malé shrnutí Některé důležité informace o situaci, ve které se nachází oba bratři, Lincoln a Michael se dozvídáme postupně, v průběhu všech dílů. Sanmotný první díl začíná až dokončením Michaelova "plánu" přímo na těle. Přes soudní proces de dostáváme až do vězeňské kaple, kde se bratři setkávají.
Postupně jsou nám odhalovány Michaelovi úmysli ohledně útěku, a je nám dovoleno i nahlížet na jeho přípravy. Každý detail měl zpracovaný, nepřipouštěl si další možné komplikace. A že se jich během chystaného útěku událo. Od prozrazení uvolněného sociálního zařízení v Michaelově cele před,jedním z nejhorších vězňů, T-Bagem, pedofilním nekrofilním bisexuálním vrahem, přes ztátu kontroly nad VP(vězeňské práce) po zradu mladého vystrašeného Tweenera, a následnému nutnému dočasnému odstranění hlavního bachaře Bellicka v díře pod odpočívarnou, kterou nalezl.

Ale přes všechny překážky, i po jednom pokusu, kdy se museli vrátit a plán trochu předělat, se podařilo "Osmičce z Fox River" utéct.
Cestou se mírně rozdělili. Haywirre, blázen, kterého museli vzít s sebou, krade kolo mladé dívence a vyráží svojí cestou. Tweener, o jehož zradě ví jen Michael, na jeho upozorní také raději hledá svojí cestu. I vychytralý Bagwell je ponechám svému osudu, po té, co se poutama připoutal k důležitému Michaelovi a následně mu kvůli tomu John usekl levou ruku. Zbylí členové, Michael Scofield, Lincoln Burrows, Fernando Sucre, Benjamin Miles Franklin zvaný C-Nute a John Abruzzi spěchají k připravenému letadlu, které je ale vystrašeno šmejdícími policisty a odlétá dříve, než může naložit posádku, která by se stávala pouze z tří mužů.
Po čase se rozdělí úplně. John bohužel skočí na lest agenta FBI Alexe Mahoneho, pracujíciho pro Společnost, o které se ovšem všechno točí. Ale všichni směřují k jednomu místu. Do Utahu, kde leží pět miliónu dollarů, které tam ponechal jejich bývalí spoluvězeň, Charles Westmoreland, zvaný D.-B. Cooper. Ve městečku je už T-Bag, Tweener, Lincoln a Mike, a doráží i Sucre, který po cestě nabere na svojí motorku také C-Nuta. Lincoln odjíždí zachránit svého syna LJ před vězením a Sucre sehraje s Mikem malou lest, po které chtějí peníze jen pro sebe. Po opětovném setkání, ale zjišťují, byli pomalí, někdo je předběhl. Batoh nebyl plný peněz, ale časopisů, které si tak náhodou prohlížel T-Bag, postávající při kopání opodál, z důvodu svého zranění. A tak většinu času si peněz užívá právě on. I když o ně několikrtá přijde.
Druhá série končí nedokončená, Michael je zatknut a zavřen do panamského vězení Sona, kde se mimo jiné setkává s vyčerpaným Bellickem(ano, ten ubožák na podlaze pod tím svalovcem je skutečně Bellick).
A s touto dějovou linií jde současně pátrání po Společnosti, proč někdo chtěl, aby byl Lincoln ppraven za domnělou vraždu viceprezidentčina bratra Terence Steadmana.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama