Znovuzrozený 1. - Nejmocnější kouzlo

27. září 2007 v 20:08 | tr.hleeck |  Znovuzrozený
Celé tělo měl promrzlé. Jak dlouho již na té podlaze mohl ležet? Na moc věcí si nevzpomínal. Jen na strašnou bolest, jak spadnul po naražení zeleného světla do jeho těla. Překulil se na bok a pokusil se vstát. Šlo to těžce, ale nakonec se mu to povedlo. Co se asi děje v těchto chvílích? Už je po všem? Který z těch dvou to přežil? Doufal v toho namyšleného chlapce, kterého měl i přesto rád. Nedivil se, že když chlapec viděl, jak upadá do bezvědomí, že si myslel, že zemřel. Nemohl tušit. No, ani on sám netušil, jestli to vyjde. Každopádně cítil jak ho bolí celé tělo.

S velkými obtížemi vyklopýtal z Chroptící chýše a opatrně zkoumal okolí. Venku byl klid. Opíral se o Vrbu mlátičku. Najednou v dálce uviděl dvě postavy.
"Hej" Kdo je tam? Pán zla je poražen. Vzdejte se dobrovolně!" uslyšel hlas.
Postavy se k němu rychle blížili, hůlky držely připravené k boji. Jak stál pod tou vrbou, padal na něj její stín.
Dvě známé postavy došly na dva metry k němu.
"Vystupte ze stínu," ozval se odvážný hlas.
Nadechl se.
To asi bude problém, jsem rád, že se vedle té vrby udržím," snažil se o klidný hlas.
"Pane profesore?!" vykřikla Hermiona.
"Profesore Snape?" nezmohl se na nic jiného Harry.
"Mám vám strhnout body za pomalé reakce Pottere, nebo mi půjdete pomoct?" hlas se mu chvěl.
Harry přistoupil blíž a zadíval se do mrtvolně bledé tváře.
"Myslím, že si můžeme být jistí," ušklíbl se a podepřel profesora.
"Hermiono, běž napřed a pokus se najít Pomfreyovou, pokud nebude příliš zaneprázdněná," řekl Harry své kamarádce.
Hermiona vyrazila rychle napřed, jak jen mohla.
Profesor s Harrym osamotněl.
"Ehm, pane profesore," začal váhavě Harry, "asi to není vhodné, ale co se tedy stalo? Jak to, že jste živý?"
Snape se lehce pousmál.
"Víte, Pottere, vedle Pána zla nejste nikdy v bezpečí. Také jsem si byl vědom, že kdyby měl sebemenší podezření," nachvíli se musel odmlčet, mluvení mu zřejmě nedělalo moc dobře.
"Kdyby měl sebemenší podezření, neváhal by zjistit pravdu, nevím jestli by se potom dalo dlouho odolávat jeho síle. A pak, bylo jasné, že potom by mě zabil. Byl jsem připraven, že to může nastat kdykoli, i když, v těchto posledních hodinách jsem na to ani nepomyslel. Připomínal jsem si, proč tam vůbec jsem a snažil se hlídat Voldemorta."
Harry udiveně poslouchal profesorovo líčení a udivil se, že Snape vyslovuje lehce Voldemortovo jméno. Sice je teď po smrti, ale i tak ostatní používali ustálené spojení Ty-Víš-Kdo.
"Jak jste tedy tomu zabránil? Vždyť já vás viděl umírat?"
"Kdyby jste nebyl tak hloupý, Pottere, nedal by jste jen na visuální důkazy, sám by jste zjistil, že nejsem mrtvý, že jsem jen v bezvědomí. A jak se mi to podařilo? No, musím říct, že ještěže jsem tak dobrý v nitroobraně. Kdyby jen Pán zla věděl, že mám něco, co odvrátí i tu nejsilnější kletbu, měli by jsme velký problém. Ano, riskoval sem tím dost hodně. Leč, věřil jsem svým schopnostem,"
"Víte, taky jsem dneska unikl smrti," přerušil ho Harry. Převyprávěl mu, co všechno se stalo až do tohoto okamžiku.
"Zajímavé, ale musím říct, že u mě tomu bylo úplně jinak. Vůbec jsem nezemřel. Kletba do mě jen vší silou udeřila, ale nepronikla do mého těla,"vysvětloval Snape pomalu, bylo vidět, že každé slovo mu dělá potíže. Skoro už byli u hradu. Najednou se rozlétly dveře a z nich jim běžela naproti Hermiona v doprovodu madam Pomfreyové a profesorky McGonagallové.
"Slečna Grangerová se nám snažila vysvětlit, že jste na naší straně. Nechtěli jsme jí uvěřit, ale teď.. Už dávno jste měl možnost pomstít svého pána,-" profesorka se odmlčela, když uviděla Snapeův oblíbený vražedný pohled. Podepřela profesora z druhé strany a společně s Harrym se jim pomohlo dostat do hradu. Ošetřovna byla přeplněná. Studenti se starali o své kamarády. Profesorka ukázala směrem k ředitelně. Po notném úsilí se dostali až nahoru. Profesora usadili do ředitelského křesla. Omámeně si celou místnost prohlížel.
"Slyšíte mě, profesore Snape? Jak jste to dokázal?" ptala se madam Pomfreyová, která se ho snažila prohlédnout.
"To,-…kouzlo," profesor byl stále více vyčerpán. S velkou námahou si rozepnul černé sako. Zpod černě se objevila zářící zlatá barva, která až oslňovala. Všichni si na chvíli museli překrýt oči.
"Strašně - .. mě vyčerpává," nemohl popadnout dech.
Madam Pomfreyová vzhlédla k profesorce.
"Musíme to kouzlo co nejrychleji zneškodnit. Znám moc těchto kouzel. Jakmile kouzelník ztrácí kontrolu nad svým tělem, kouzlo si bere víc a víc energie. V tomto případě se vlastně stává ještě lepším štítem proti kletbě, ale Severus by kvůli tomu mohl-" přestala, když viděla jak zděšeně se Harry zatvářil.
"Ne, musíte něco udělat, nedovolím, aby zemřel!" A sám přistoupil k profesorovi.
"Omlouvám se," zašeptal když se sklonil k profesorovi, který měl zavřená víčka a odpočíval, "omlouvám se za všechno. Bojujte,"
"Já.. se… taky… omlouvám," řekl profesor a upadl do bezvědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 H.A.R.E.M teruška H.A.R.E.M teruška | Web | 28. září 2007 v 0:17 | Reagovat

noooo....dobrý no...určitě bude pokračování vid...doufam že jinak pracujes i na ty 1.povidce....;-)

2 tr-hleeck tr-hleeck | 29. září 2007 v 18:10 | Reagovat

jj, mam tři kapitoly tyhle a tři a pul ty druhy... zatim to je docela drsny,ne? jen pockej ve 4ty kapitole...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama