Znovuzrozený 7. - Ontreng´s street 24

15. října 2007 v 18:12 | tr.hleeck |  Znovuzrozený
Tak to mu tedy chybělo. Shánět vhodný byt.Všude se na něj dívali jako na trola a nechápali na co on potřebuje nový a ještě k tomu velký dům. Sám teď bydlí v obyčejném mudlovkém bytě na předměstí Londýna. Prostě hrůza.
A to ho ještě čeká návštěva Grimmauldova náměstí, aby Harrymu řekl, že má nevlastní sourozence. No, tam se mu tedy vůbec nechtělo. Radši by se nechal zavřít do Azkabanu. Nebyl vůbec zvědavý na jeho reakci.

Mohl by to nechat nevyřešené a čekat na jeho reakci, až se doslechne o dvou nových studentech, tak nápadně podobných jemu, Snapeovi, a Harryho matce.
Nohy už skoro necítil jak běhal po různých místech vhodných pro jeho nový domov.
Postupně odškrtával nabízená místa, která měl vybrané. Když došel k poslednímu domu, který měl na seznamu, byl úplně vyčerpaný. Tohle na něj nebylo. Ještě se tvářit trochu přijatelně, aby vám prodávající nezabouchli dveře přímo před nosem.
Zaklepal na dveře a ohlédl se. Jeho instinkt mu říkal, že ho někdo sleduje. Rozhlédl se, ale v tom už mu otevíral dveře postarší pán.
"Á.. Pan Snape, co vás k nám přivádí?"
Severus se díval do tváře jednoho ze svých bývalých učitelů.
"Hm, dobrý den," snažil se být zdvořilý, "eh, četl jsem že tenhle dům je na prodej."
"No to tedy je. A proč vás to tak zajímá? Už se vám nelíbí v té díře na konci Spinner´s end?" zachechtal se muž. "Nebo vás k tomu vedou jiné důvody?"spiklenecky na něj mrknul.
Snape neměl Flíčka nikdy rád. Hořce se pousmál.
"Prodáváte tedy?"
"Pojďte dál, aby jste si mohl vše dobře prohlédnout,"vyzval ho dovnitř. Snape málem zakopl o vysoký práh, ale nakonec to ustál. Vešel do dlouhé chodby, která vypadala, jako by neměla konec. Flíček ho pečlivě provedl po celém domu. Snape udivilo, že dům je vcelku malý, tedy menší, než očekával. Obyčejně je dům mnohem větší, než se zdá zvenčí, ale tady platil opak. Dům měl dvě patra. V přízemí byla kuchyně, jídelna, velký obývací pokoj, koupelna a malá úklidová místnůstka. Široké točité dřevěné schody vedly z obýváku do malé haly v prvním patře, kde byly tři ložnice a koupelna. V nejvyšším patře byla jedna ložnice, pracovna a knihovna.
Zařízení bylo zastaralé a ani dům nebyl v nejlepším stavu. Vypadalo to, jako by tu dlouho nikdo nebydlel, jen nedávno někdo trochu uklidil.
"Kolik za něj chcete?"
"Dva a půl tisíce galeonů," odpověděl muž skromně.
"Dva a půl?" zvolal překvapivě Snape.
"No, že jste to vy, tak vám ho dám za dva tisíce čtyři sta," usmál se na něj.
"Není to trochu,- eh levné?" ptal se nevěřícně Severus.
"No jo, ale jen že jste to vy.Vždycky jsem věděl, že to někam dotáhnete. A takhle pomáhat mladému Potterovi, všichni jsme se ve vás obrovsky zmýlili," zapovídal Snapeovu otázku.
No, tohle nebylo poprvé, co slyšel něco podobného. Všichni ho na ulici zastavovali, když už teď věděli, jak se všechny věci měly a děkovali mu a chválili ho. Byl z toho opravdu nadšený. Se všemi musel chvíli popovídat a to ho odvádělo od jeho úkolu, který nyní vypadal, že se zdárně blíží ke konci. Tak málo za takový obrovský dům? Copak je v tom asi za háček.
Když Flíček vyděl jak se Snape podezřívavě tváří, spustil sám od sebe.
"Víte, potřebuji se toho domu co nejrychleji zbavit. Odjíždím do Francie a tady už není nikdo, komu bych ho mohl přenechat. Budu rád, když z něj budu mít alespoň něco málo," při tom sledoval Snapeův obličej.
No, v nitroobraně je dobrý, pomyslel si Snape.
"Je tady ještě něco, co bych měl vědět, než se zavážu, že ten dům od vás koupím?"
"Vy ho opravdu koupíte? To jste mi udělal radost. No, je tu jen jedna taková maličkost," začal.
Snape pozvedl obočí. "A jakápak to je?"
"Kupní smlouvu budete muset podepsat vlastní krví," řekl ledabyle Flíček.
"Vlastní krví?"
"No jo, znáte to, to je co sám protéká celým tělem," řekl nevině starší muž.
"Já vím, co to je krev," odsekl Snape.
Chvíli se ještě rozmýšlel, ale nakonec nabídku přijal. Po podepsání smlouvy si osušoval rozřízlé zápěstí. Něco zamumlal a ranka se zacelila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama