Znovuzrozený 8.- Není vyhnutí

15. října 2007 v 18:19 | tr.hleeck |  Znovuzrozený
"Severusi! Kde se tu berete?" překvapeně zvolala paní Weaslyová ve dveřích.
"Je tu Harry?"zeptal se jen.
"Máte štěstí. Před chvílí se vrátil z ministerstva. Pojďte dál," vyzvala ho.
"Dáte si čaj? Kávu?"
Ještě stále ho udivovalo, jak všichni změnili postoj vůči němu. Takový obrat. Kdo ví ale jestli k lepšímu.
"Ne, děkuji," odmítl slušně.

Do jídelny vešli zrovna ve chvíli, kdy Harry pevně tiskl Ginny k sobě.
"Hm,ehm," odkašlala si paní Weaslyová. Mladý pár od sebe odskočil.
"Jé, dobrý den Severusi," přivítal Snapea Harry. Ginny jen pokývala hlavou.
"Všude jsme vás hledali? Kam jste zmizel?" začal se hned vyptávat Harry.
"No, udělal jsem si menší výlet do Norska," začal pomalu Snape.
"Do Norska?" ptala se udiveně Ginny.
"To je na dlouhé vypravování. I když, kvůli tomu jsem právě přišel."
"Kvůli Norsku?"
"Co je v Norsku?"
"Jak bych začal…. No, nejprve bych si měl ujasnit, jestli sem mám přizvat i ostatní, co jsou poblíž, nebo udělat jen takový soukromý rozhovor mezi mnou a tady Harrym. Jelikož se to ale všichni dozvíte, nevidím důvod, proč to hned neobjasnit všem."
Harry čekal co bude následovat. Postupně se do jídelny shromáždili všichni přítomní v domu. Hermiona držíc se za ruku s Ronem, pan a paní Weaslyovi, Fleur, chovajíc malého Teddyho a Bill, George a Pearcy.
"Tak bych měl začít pěkně od začátku," Severusovi se stáhlo hrdlo.
"Pochybuji, že se vám Harry zmínil, ale já a jeho matka jsme si byli vždy velmi blízcí. Několikrát jsme se sice nerozešli v nejlepším, ale stále jsme byli alespoň přátelé," odmlčel se na chvíli. Harryho napadlo, že bude vypravovat, jak začal mít Harryho díky podobnosti s jeho matkou rád.
"Budu upřímný, nemá cenu si tady teď na něco hrát. Já jsem Lily miloval, a to už od chvíle, když jsem jí pozoroval, jak si hraje se svojí mudlovskou sestrou. Naše přátelství se postupně prohlubovalo a nabralo i směr, o kterém jsem vždy snil. Pak se ale objevil Potter. Ano, nebyl to špatný člověk, ale ani žádný svatoušek. Lily, kterou si postupně získal, s ním trávila mnoho času a mě úplně vypustila ze svého života.," opět na chvíli přestal a rozhlédl se po lidech kolem. Všichni dychtivě hltali jeho vyprávění jen Harry se začal pomalu mračit.
"Po skončení studia jsme se viděli s Lily pouze dvakrát. Naše poslední setkání proběhlo, když bylo Harrym jen pár měsíců. James byl pracovně pryč. Nemůžu říct, že to co se stalo byla chby toho jednoho nebo druhého. Udělali jsme to taky to mělo své následky. Rozešli jsme se v hrůzostrašné hádce."
Přítomným pomalu začínalo docházet o co se tu jedná.
"Ani ne o rok později jsem dostal od Lily dopis. Byl ale chráněný kouzlem. Podmínka otevření byla pád Lorda Voldemorta. Párkrát jsem se pokoušel dopis otevřít, ale po trpkých zkušenostech jsem ho raději uschoval. Vzpomněl jsem si na něj až ten den, co jsem odešel z Bradavic. Chtěl jsem začít znovu. Vzal jsem jen ten dopis a malou Liliinu fotku. Ostatní jsem zničil. Pokusil jsem se dopis otevřít. Konečně to šlo. Nebudu vám tu přesně říka, co v něm stálo, i když jsem ho četl tisíckrát a znám ho tedy nazpaměť. Důležitou větou bylo, že naše jednání mělo také jistý následek,-" Harry ho přerušil.
"Chcete říct, že mám sourozence???" pobouřeně k němu vzhlédl.
"Moje matka podvedla otce? S vámi?!"
Nedávno změněný posto byl tatam.
Severus sáhl do kapsy a podal Harrym dopis. Harryho si ho rychle přečetl.
"Co má ale znamenat to Norsko?"
"Když byla tvoje matka těhotná, netuším proč to tajila, ale každopádně když se o vaši rodinu začal zajímat Voldemorta, byla ráda, že tak učinila. Nevím jak se jí to podařilo, ale těsně než porodila se musela dostat do Norska. Tak jsem se tam tedy vydal. Netušil jsem kde hledat, a musím říct že ani mi nebylo jasné, co tam přesně najdu. Náhodou jsem se dostal až k ředitelce místní školy čar a kouzel."
"Takže můj bratr nebo sestra je v Norsku?Matka tam své dítě schovala před Voldemortem, nebo před všemi, aby se nemusela obhajovat, že má dítě se Smrtijedem?" vyjel na Snapea Harry.
"Tak dost!" zařval Snape. "Neurážej svojí matku! Udělala to nejlepší co mohla. Kdo ví, jestli by teď byli tví sourozenci jinak na živu."
"Sourozenci? Proboha, kolik jich je?" zvážněl Harry.
"Jsou to dvojčata. Mariana a Matthew. Náhodou jsem na ně narazil. Vyrůstali totiž v rodině sestry norské ředitelky. Budete mít příležitost je poznat. Za týden se stěhují do Anglie a v září nastupují do posledního ročníku v Bradavicích."
Snape se cítil najednou o mnoho lehčí. Všechna tajemství jsou vypovězena a každý ať si udělá vlastní názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama